in ,

Automašīnas remontdarbi, kurus labāk uzticēt mehāniķiem

Lai cik uzticams nebūtu jūsu auto, tam agrāk vai vēlāk būs jāveic kāds no neskaitāmiem auto remontdarbiem. Lai arī mūsdienās YouTube DIY (Do It Yourself) kanālos var atrast praktiski jebkādu pamācību, ir lietas, kuras labāk uzticēt profesionāliem auto mehāniķiem.

Skopais maksā divreiz, taču zemāk uzskaitītajos gadījumos var nākties samaksāt arī trīsreiz, četrreiz un desmitreiz vairāk. Mēs vairs nebraucam ar padomju laiku Žiguli, kuram jebko varēja sataisīt ar parastu uzgriežņu atslēgu komplektu, flaķenēm un āmuru.

DVD atskaņotāja vai jaunas multivides uzstādīšana

Problēma šeit ir tāda, ka DVD atskaņotāja vai radio uzstādīšana ietver arī pareizu vadu savienošanu. Ja jūsu vienīgās zināšanas par elektrību sniedzas no blakus stāvošās planšetes un DIY YouTube kanāla, tad sekas var būt bēdīgas.

Pastāv reāla iespēja, ka notiks īssavienojums, kas vienā acumirklī nosvilinās jūsu moderno iekārtu. Sliktākajā gadījumā var arī aizdegties pats automobilis. Galu galā auto būs vien jāved pie meistara, kuram nāksies meklēt vainu un rezultātā pārmaksāt par visu.

Zobsiksnas maiņa

Visu lietotu auto bieds – zobsiksnas maiņa. Katram autoražotājam ir savas rekomendācijas pēc cik kilometriem šis darbs būtu jāveic, taču vidēji tie ir 200 000 km. Ja jūsu automobilim oriģinālais noskrējiens tuvojas šai atzīmei, tad labāk to dzīt uz servisu, kur šāda veida auto remontdarbi ir ierasta lieta. Pašam to nomainīt, protams, ka būtu lētāk, taču jārēķinās ar:

  • Sākotnēji lielisku un pamācošu izklaidi vairāku vakaru garumā;
  • Pusi dzinēja izjaukšanu;
  • Pareizi to salikt vietā;
  • Izmisīgiem meklējumiem YouTube un zvaniem draugam;
  • Dzinēja sačakarēšanu;
  • Pārmaksāšanu pie meistara.

Amortizatoru remonts

Kas gan tur varētu būt sarežģīts – noskrūvē riteni un ķeries klāt! Taču patiesībā amortizatorumaiņa prasa pieredzi un precizitāti. Ir gana daudz gadījumu bijuši, kad mainot amortizatoru tiek saspiesta roka vai gūti citi savainojumi. Nemaz nerunājot par gadījumiem, kad mājās nav pieejami profesionāli auto pacēlāji vai vismaz “bedre”, lai būtu drošs, ka auto neuzkritīs virsū.

Pat ja izdotos nomainīt, ir jābūt absolūti drošam, ka darbs ir izdarīts precīzi, jo pretējā gadījumā amortizators var nefunkcionēt pilnvērtīgi. Pieredzējušam mehāniķim amortizatoru maiņa neaizņems daudz laika un tā būs labi iztērēta nauda.

Vējstikla remonts

Ir plaisas, kuras nav bīstamas un CSDD piemiegs acis uz šo defektu. Taču tās mēdz arī “aiziet” tālāk un tad ātri jārod risinājums. Interneta veikalos ir pieejami dažādi brīnumlīdzekļi, bet, ja tas ir jādara pirmo reizi, tad plaisu var pataisīt vēl lielāku vai arī darbu profesionālam mehāniķim grūtāku.

Motora diagnostika

Ja iedegas “Check Engine” lampiņa instrumentu panelī, tad visi kļūst par auto detektīviem. Šādam paziņojumam var būt lērums iemeslu – no pilnīgi triviāliem, līdz ļoti nopietniem.

Bez priekšzināšanām labāk nevajag pieņemt steidzīgus lēmumus un ar skrūvgriezi bakstīties pa motortelpu. Pat, ja no AliExpress par dažiem eiro ir pasūtīts diagnostikas rīks, tas labākajā gadījumā uzrādīs kodu. Pašrocīgi nevajag tos dzēst nost, kā arī ignorēt. Parasta dzinēja diagnostika ar atbilstošiem rīkiem un programmatūru izmaksās pārdesmit eiro.

Lasi vēl:

Radiatora maiņa

Jūsu automašīnas radiators ietilpst kategorijā – būtiskākās sastāvdaļas. Bez radiatora jūsu automašīna pārkarst un tas var novest pie lieliem dzinēja darbības traucējumiem un lieliem remonta rēķiniem.

Tiešsaistē ir daudz videomateriālu, kas cilvēkiem izskaidro, kā viņi var savam auto nomainīt radiatoru 10 vai vairākos vienkāršos soļos. Esi uzmanīgs! Automašīnas radiatora nomaiņa nav tik vienkārša, kā video tas varētu šķist.

Tipiskākā kļūda, kuru pieļauj pašrocīgi mainot radiatoru, ir nekvalitatīvi savienotās šļaukas, kas nomūk nost un attiecīgi rada problēmas dzinējam. Lai arī radiatora maiņa pie meistara nav lēts pasākums, taču tas ir lētāk nekā dzinēja remonts vai pat dzinēja maiņa.

Ko tu domā?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Leave a Reply

Loading…

0

Comments

0 comments

Cienījamie sekotāji, kas jums sakāms par CNG mūsu uzpildes stacijās? Izņemot: #Steidzami auto no…

Cienījamie sekotāji, kas jums sakāms par CNG mūsu uzpildes stacijās? Izņemot: #Steidzami auto no…

Vai tiešām šis 2012. gada #BMW 530 #F10 ir no Vācijas un ar patiesu…

Vai tiešām šis 2012. gada #BMW 530 #F10 ir no Vācijas un ar patiesu…